Liga prvaka u futsalu: Jarčevi sjajni u prvom poluvremenu, griješili u drugom i doživjeli poraz (Foto)

Malonogometna ekipa Salines Tuzla City nije se uspjela plasirati u osminu finala Lige prvaka Evrope u futsalu.

Večeras u dvorani Arena Hills u Sarajevu naš predstavnik poražen je u susretu s ruskom ekipom Ugra Jugorsk rezultatom 2:5 (1:1).

“Jarčevi” su sjajno odigrali prvo poluvrijeme, a mnogo slabije i s greškama drugo, te su na kraju poraženi i završili su svoj evropski pohod.

Rusi su došli u vodstvo u 7. minuti golom Davidova, ali je samo dvije minute poslije Arnautović izjednačio na 1:1, što je bio rezultat poluvremena.

Na početku drugog dijela, tačnije u 22. minuti, pojačanje iz Azerbejdžana Tuzlaka, Tiago Bolinha, inače, porijeklom Brazilac, golom je krunisao lijepu akciju domaćih za vodstvo 2:1.

No, potom su igru u svoje ruke preuzeli Rusi, i u periodu od 28. do 32. minute postigli su tri gola – Ponkratov z 28. za 2:2, Afanasjev u 29. za 2:3, te golman Kupatadze u 32. minuti, u trenucima kada su “Jarčevi” stezali obruč oko njihovog gola ostavivši prazan svoj.

Na isti način Kupatadze je postavio u 40. minuti i konačan rezultat susreta – 2:5. S obzirom na igru našeg predstavnika i dešavanja na parketu, možemo slobodno reći da je poraz previsok.

Do kraja susreta igrači trenera Predraga Rajića nisu se uspjeli vratiti i u naredni krug takmičenja otišla je ekipa bivšeg evropskog prvaka, Ugra Jugorsk.

Treba reći i da sreća nije bila na strani “Jarčeva”, jer su dva puta u prvom poluvremenu pogodili gredu, a u drugom i stativu.

Ipak, treba reći da je Salines Tuzla City u debitantskom nastupu u Evropi ostavio vrlo dobar dojam, pokazavši da je naš futsal na nivou vrhunskih evropskih ekipa.

Podsjećamo, u pretkolu je Salines TC u gostima eliminisao Encamp iz Andore sa Javierom Saviolom sa 10:3 i tako izborio nastup u nokaut fazi UEFA Lige prvaka u futsalu. (mp – Foto: Screenshot)