Liga prvaka: Nastavlja se košmar Manchester Uniteda, Real slavio u Berlinu

Salzburg ispao iz Lige Evrope u zadnjim trenucima utakmice, manchester United porazom od Bayerna ispao iz takmičenja, Sigurna pobjeda Napolije

(Modrić nije iskoristio penal, ali je Real ipak slavio protiv Bjeličinog Union Berlina – Screenshot)

Večeras je u terminu od 21:00 odigrano šest utakmica Lige prvaka čime je kompletirano šesto kolo u grupama A, B, C i D najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi.

Ranije večeras, u terminu od 18:45 odigrane su dvije utakmice iz grupe B. PSV i Arsenal su remizirali te se plasirali dalje kao prvoplasirana i drugoplasirana ekipa grupe B. Lens je savladao Sevillu na svom terenu te završio na trećem mjestu.

GRUPA A

FC Copenhagen – Galatasaray 1:0

(Learger 58’)

Domaći igrači su propustili veliku priliku u 8. minuti utakmice. Ankersen je šutirao nakon odličnog centaršuta, ali nije uspio postići pogodak. Pred sam kraj poluvremena, Achouri je pobjegao defanzivcima Galatasaraya, ali je njegov pokušaj otišao daleko pored gola. U prvom poluvremenu utakmice nije bilo niti jednog pokušaja u okvir gola. Prvi udarac u okvir gola dogodio se u 58. minuti, a završio je u mreži. Achouri je asistirao Lerageru, koji je lahko savladao nemoćnog golmana. Copenhagen je završio utakmicu s igračem manje nakon što je Lerager dobio dva žuta kartona u roku od pet minuta.

Manchester United – Bayern Munchen 0:1

(Coman 71’)

U 10. minuti utakmice, gosti su zaprijetili preko Kanea, koji je pokušao savladati Onanu sa ivice šesnaesterca, ali golman domaćih je odlično intervenirao i obranio udarac. U 24. minuti utakmice, Shaw je isprobao svoj udarac, ali Neuer je krajnjim naporom odbranio njegov pokušaj. Kane je sjajno poslao loptu u šesnaesterac, a Coman se odlično snašao i matirao Onanu u 71. minuti utakmice.

TABLICA

Fudbal, Liga prvaka, Manchester United, Bayern

GRUPA C

Napoli – Braga 2:0

(Saatci 10’, Osimhen 34’)

Prvu priliku na utakmici imali su gosti. Saatci je pokušao presjeći loptu ali je na njegovu žalost lopta završila u mreži. Bruma se dobro snašao, šutirao, ali lopta odlazi pored gola u 4. minuti utakmice. Broja je pokušao iznenaditi golmana u 26. minuti, ali odbranio je to golman Meret. Nakon više od dva mjeseca bez gola, u listu strijelaca se upisao Osimhen. Nakon lijepe asistencije Natana, gol je postigao Osimhen.

Union Berlin – Real Madrid 2:3

(Volland 45+1’, Joselu 62’, 73’, Kral 85’ Ceballos 89’ )

Veliku priliku u 10. minuti nije iskoristio Bellingham, koji je izašao 1 na 1 sa golmanom Ronnowom, a ovaj sjajno brani njegov pokušaj. Novi napad gostiju u 16. minuti preko Joselua završava pogađanjem prečke gola Ronnowa. U 43. minuti Joselu ne koristi odličnu šansu. Dvije minute poslije dosuđen je jedanaesterac za Real Madrid. Modrić je šutirao, ali Ronnow sjajno predvidio i obranio pokušaj. Pred sami kraj prvog poluvremena Volland postiže gol za veliko slavlje na stadionu.Joselu se sjajno snašao u 62. minuti utakmice i postigao gol na asistenciju Rodryga. U 73. minuti utakmice potpuni preokret Real Madrida. Joselu drugi gol na utakmici postiže nakon asistencije Garcije. Kral je u 85. minuti isprobao svoj udarac i savladao Kepu. Ceballos samo četiri minute kasnije dovodi Real Madrid do novog vodstva i do nova tri boda u Ligi prvaka.

TABLICA

GRUPA D

Inter- Real Sociedad 0:0

U 37. minuti utakmice, prva velika prilika. Mkhitaryan je skočio nakon jednog centaršuta, ali je loše šutirao iz odlične prilike. Dvije minute poslije, Calhanoglu se oslobodio jednog igrača, pokušao šutirati, ali odličan start i blok defanzivca Sociedada. Ovo je jedina utakmica na kojoj nije bilo golova.

Salzburg – Benfica 1:3

(Di Maria 32’, Rafa Silva 45+1’, Sučić 57’, Cabral 90+2’)

Jako dobru šansu za vodstvo imali su gosti. Silva je u 14. minuti utakmice primio loptu nakon centaršuta, ali je loše šutirao. Di Marija je imao odličnu solo akciju u 32. minuti, ali nije uspio ugroziti gol Salzburga. Nakon toga, nevjerovatan gol argentinskog majstora. Postigao je pogodak iz kornera. Nakon što je postigao gol iz kornera, ovaj put u ulozi asistenta Di Maria dodaje do Rafa Silve, a ovaj postiže lijep pogodak u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. U 57. minuti utakmice, Sučić je pucao, a lopta je pogodila jednog igrača i promijenila smjer. Trubin nije imao šanse. Cabral u 93. minuti utakmice postiže prekrasan gol petom te osigurava mnogo važnu pobjedu za svoj tim. Naš reprezentativac Amar Dedić odigrao je cijelu utakmicu.