Liga odbojkašica: Sloboda u tri seta bolja od Igmana (Foto)

U susretu 18. kola Premijer lige BiH za odbojkašice, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ekipu Igmana iz Ilidže rezultatom 3:0 (29:27, 25:23, 25:16).

Velika borba vođena je u prva dva seta. U prvom, Tuzlanke su do vodstva došle nakon što su za pobjedu osvojile 29 poena.

U drugom su gošće bile na putu da izjednače rezultat u setovima. Povele su 17:21, a onda je uslijedila serija domaćih, izjednačile su na 21:21¸ a nakon 22:22 dobile su tri poena i povele s 2:0.

Treći set bio je formalnost, jer su se gošće potpuno predale. Sloboda je povela 12:6, potom 17:8, da bi potpuno razigrane dobile set s 25:16.

Pobjedom i s tri boda Sloboda je pretekla Igman na tabeli. Sada se popela na 6. mjesto sa 19 bodova, dok je Igman ostao na 8. mjestu sa 16. (mp – Foto: Darko Zabuš)