Liga odbojkašica: Prvakinje BiH “protutnjale” Mejdanom, do bodova za manje od 90 minuta! (Foto)

Nakon ovog kola, Sloboda je ostala na jednom bodu osvojenom u Goraždu, dok Gacko ima maksimalan učinak - svih 9 bodova!

Odbojkašice Gacka, aktuelne prvakinje BiH, za manje od 90 minuta igre osvojile su tri boda u tuzlanskom Mejdanu, pobijedivši u 3. kolu Premijer lige BiH domaću Sloboda rezultatom 3:0 (18, 17, 17).

Domaće igračice, kojima je ovo bio treći poraz u isto toliko kola prvenstva, sjajno su se držale samo u prvom setu, u kojem je bilo dosta rezultatskih preokreta.

Nakon 4:4, odvojile su se gošće na 4:7, ali su igračice trenera Armina Derviševića uspjele doći u egal (9:9). Nisu dopuštale Gačankama da se odmaknu, a čak su i povele 16:15, te i 18:17.

Šta se tada desilo, teško je objasniti. Igračice Gacka su u nizu osvojile 8 poena, a Sloboda nijedan i set je pripao liderkama prvenstva nakon 34 “vatrenih” minuta igre – 18:25.

Već nakon toga stvari su došle na svoje mjesto. Naredna dva trajala su osjetno kraće, drugi 25, a treći dvije minute manje i u oba su domaće igračice uspjele osvojiti po 17 poena.

Nakon ovog kola, Sloboda je ostala na jednom bodu osvojenom u Goraždu, dok Gacko ima maksimalan učinak – svih 9 bodova! (tl – Foto: Darko Zabuš)