Liga odbojkašica: Dobile prvi set protiv Igmana, a onda “zaspale”!

Odbojkasice Igmana zasluzeno su pobijedile Slobodu (Foto: FB)

U okviru 2. kola Premijer lige BiH za odbojkašice, danas je u dvorani Sabit Hadžić na Ilidži ekipa Igmana pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 3:1 (23:25, 25:10, 25:16, 25:20). Meč je ukupno trajao 99 minuta.

Gošće su u najdužem, prvom, koji je trajo 27 minuta, prikazale odličnu igru i povele su 0:1. I kada se očekivalo da susret nastavi u tom smjeru, domaće su zaigrale vrlo dobro, a gošće kao da su se uspavale.

Naredna dva seta glatko su dobile Ilidžanke za ukupno 46 minuta, od kojih su u drugom Tuzlanke uzele svega 10 poena.

Četvrti je ponovo donio veliku borbu i neizvjesnu završnicu, mada su igračice Igmana nakon 2:2 povele 8:2, zatim, 19:11.

Igračice trenera Armina Derviševića nisu se predavale. Smanjile su prednost domaćih odbojkašica na 23:20, ali više od toga nisu uspjele.

Sloboda je ostvarila drugi poraz u nizu, odnosno, treći računajući i polufinale Kupa BiH, dok je Igman upisao dvije vezane prvenstvene pobjede, te u Kupu BiH gdje su se plasirale u finale federalnog, odnosno, u polufinale državnog kup takmičenja. (tl)