Liga košarkaša: OKK Sloboda u Mostaru razbila Zrinjski, Munižaba ubacio 25 poena

Odigrane su tri utakmice Prvenstva BiH u košarci, a pobjede su upisale ekipe Sparsa, Borca i OKK Slobode.

OKK Sloboda je u dvorani Bijeli brijeg sa 62:78 (18:16, 11:25, 18:21, 15:16) razbila Zrinjski, a do trijumfa ju je nosio Munižaba sa 25 poena (7-11 za tri poena). Po 15 poena su ubacilibrahim Durmo i Fahro Manjgafić, 12 je postigao Demion Strong, a 11 Đorđe Lelić.

Kod Mostaraca je Sreten Knežević postigao 20 koševa, a 13 Luka Anđušić.

OKK Sloboda se po broju pobjeda izjednačila sa Zrinjskim (10-8) i zauzima 6. mjesto dok su Mostarci spali mjesto niže, oba sa po 28 bodova.

Spars je nakon neočekivanog poraza od Mladosti uspio da se vrati na pobjedničke staze, te je danas slavio sigurnu pobjedu u Čapljini protiv istoimenog domaćina sa 70:83.

Na poluvremenu su vodili sa 32:39, a u nastavku nisu imali problema da sačuvaju tu prednost i slave. Najefikasnije ime susreta bio je igrač Čapljine Savković sa 21 poenom i 13 skokova, dok je kod Sparsa Litvanac Gediminas Orelik također zabilježio double-double sa 17 poena i 11 skokova.

Nevjerovatnu utakmicu je u Kaknju odigrao banjalučki Borac, koji je koš domaćina zatrpao sa 126 ubačenih poena. Završilo je 83:126.

Do pobjede je Borac nosio Amerikanac Lescault sa 19 poena, dok je Tanasković dodao 18, a u redovima domaćina odličan je sa 20 poena bio Pajović, dok je Islamović upisao double-double sa 19 poena i 10 skokova.