Liga košarkaša: OKK Sloboda u Mejdanu pobijedila Borac i prekinula seriju poraza (Foto)

U susretu 14. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli ekipa OKK Slobode pobijedila banjalučki Borac rezultatom 95:89 (20:19, 32:23, 20:27, 23:20).

Domaći košarkaši, za koje su debitirali novi igrači, Lelić i Strong, riješila je poluvrijeme u svoju korist (52:42).

Bilo je tijesno u trećoj četvrtini koja je pripala gostima, te na početku posljednje, kada je Borac preokrenuo rezultat na 72:73, ali je to trajalo kratko.

Tuzlaci su poenima Durme, Stronga i Mustapića ponovo preuzeli konce igre u svoje ruke i na kraju se slavili potpuno zasluženo, mada teško.

Nakon tri uzastopna poraza na domaćem parketu, pobjeda vraća samopouzdanje i vjeru u povoljniji nastavak šampionata.

Narednu utakmicu OKK Sloboda treba igrati u Čapljini, 13. januara. U stvari, riječ je o odloženom susretu 13. kola, koji je prvobitno planiran za 2. januara.

Strijelci za domaći sastav: Jakov Mustapić 25, Ibrahim Durmo 24, Đođre Lelić i Darrian Strong po 14, Ivan Miličević 10…

U ekipi Borca najčešće su poentirali Tavarius Shine 19, Davis Jonathan Renards 18, Božo Đumić 17, te Aljoša Janković 16. (tl – Foto: Darko Zabuš)