Liga košarkaša: OKK Sloboda u Mejdanu bolja od Mladosti

U susretu 24. kola prvestva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli OKK Sloboda pobijedila ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 97:87 (27:21, 17:18, 22:24, 31:24).

Poslije bolje igre u prvoj četvrtini i vodstva od desetak poena, domaći su dopustili gostima da dođu do izjednačenja i uvedu utakmicu u potpunu neizvjesnost.

Ipak, presudila je bolja koncentracija i volja za pobjedom u posljednjoj četvrtini, tako da je OKK Sloboda ostvarila jedanaestu pobjedu, uz 10 poraza i zadržala kakve-takve šanse za play-off.

Tuzlake su do pobjede predvodili: Darion Strong 23, Ibrahim Durmo 18, Ivan Miličević 16, Đorđe Lelić i Fahrudin Manjgafić sa po 14 poena.

U ekipi Mladosti Jovan Marinković je postigao 24, a Đoko Šolić 22 poena. (tl, Foto: Darko Zabuš)