Liga 6 košarkaša: OKK Sloboda se od navijača oprostila novim porazom (Foto)

U susretu 9. kola Lige za prvaka BiH, večeras su u dvorani Mejdan u Tuzli košarkaši OKK Slobodu poraženi u susretu s banjalučkim Borcem rezultatom 71:75 (19:18, 21:13, 15:24, 16:20).

U susretu koji nije obilovao uzbuđenjima, prva četvrtina je protekla u izjednačenoj igri, da bi u drugoj OKK Sloboda ostvarila 21:13. Na odmor se otišlo s rezultatom 40:31.

Banjalučani su uzvratili u trećoj četvrtini (15:24) i pred posljednju dionicu ušlo se sa 55:55.

Nakon toga, Borac je pogađao u serijama i u 36. minuti stekao je prednost od velikih 59:69.

Ipak, domaći su smogli snage da minutu prije kraja izjednače – 71:71. Ali to je bilo sve, Borac je ubacio još četiri poena, a domaći nijedan i pobjeda je pripala gostima.

U domaćem timu Durmo je postigao 19 poena (11 skokova), Lelić 15, a Latković i Vujasinović po 12.

U ekipi Borca Kenić je ubacio 22, Šešlija 13, a Knežević 12 poena.

OKK Sloboda je Ligu 6 završila na posljednjem mjestu. (TL – Foto: D. Zabuš)