Liga 12: Košarkaši OKK Slobode u derbiju nadigrali Sparse (Foto)

U okviru 16. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u tuzlanskom Mejdanu OKK Sloboda pobijedila ekipu Spars iz Sarajeva rezultatom 87:75 (15:16, 22:15, 27:23, 23:21).

Samo je prva četvrtina protekla u izjednačenoj igri, uz vodstvo jedne ili druge ekipe, ali se nijedan rival nije značajnije rezultatski “odlijepio”.

U drugoj su domaći košarkaši zaigrali agresivnije i bolje u odbrani, pa su na odmor otišli s vodstvo 37:31.

U trećoj dionici nastavljena je dobra igra pulena trenera Damira Mulaomerovića, koji su u posljednjoj četvrtini prosto “pomeli” velikog rivala, vodili su i sa +19 poena, ostvarivši ubjedljivu i zasluženu pobjedu.

OKK Slobodu su do pobjede vodili Fahrudin Manjgafić sa  16 poena, dok su po 12 postigli Walter Denzel Gregg, Miloš Grubor i Martaveous Mcknight.

U ekipi Sparsa najefikasniji su bili Darion Strong Moore sa 17, Adin Vranac sa 13 i Nekc Klavzar sa 11 poena. (Tl, mp – Foto: Darko Zabuš)