Leotar golom s “bijele tačke” pobijedio Veleža i “zakuhao” borbu za opstanak

Leotar je na Policama savladao Velež 2:1 u posljednjem susretu 28. kola m:tel Premijer lige BiH i došao do velikih bodova u borbi za opstanak.

Leotar je prije pogotka najbolju priliku da dođe do vodstva imao u 33. minuti, kada je Radovac prilikom vraćanja lopte nazad zamalo postigao autogol.

Trebinjci ipak do prednosti dolaze u 43. minuti. Centrirao je Čubrilo, na pravom mjestu se našao Santrač i zatresao mrežu gostiju za 1:0.

Velež je izjednačio u 59. minuti. Nakon dobre akcije rezervista Vehabović je prizemnim udarcem iskosa savladao Puletića za 1:1.

Potom je uslijedio puno dinamičniji dio utakmice. Šanse za Leotar propustili su realizirati Sekulović i Todorović, a Anđušić kod Veleža.

Trenutak odluke dešava se osam minuta prije kraja, kada Nikola Dujaković postiže pogodak za Leotar s “bijele tačke”. Prethodno je Vehabović srušio Krstovskog, arbitar Bandić je dosudio penal uz burne proteste s klupe Mostaraca.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Trebinjci su s ovim bodovima “zakuhali” borbu za opstanak, došavši tuzlanskoj Slobodi na dva boda.

Leotar – Velež 2:1 (Santrač 43’, Dujaković 82’ penal – Vehabović 59’)

Stadion Police u Trebinju. Glavni sudija: Antoni Bandić (Grude).

LEOTAR: Puletić, Milović, Čubrilo, Đurić, Medan (Todorović (Paranos)), Stanojević, Santrač, Perišić (Milić), Sekulović, Dujaković, Aćimović (Govedarica (Krstevski)).

VELEŽ: Bogdanović, Bajrić, Zeljković, Ćosić, Salčin (Ovčina), Hasanović (Vehabović), Pršeš, Radovac, Anđušić (Dejanović), Džanković (Brandao), Zajmović (Peco). (SCS, TL)