Leotar bolji od Rudara i ostaje u Premijer ligi BiH!

Leotar i Rudar su podijelili bodove u prvoj utakmici 31. kola m:tel Premijer lige BiH, odigranoj u Trebinju.

Domaćini su djelovali puno konretnije u uvodnim minutama, vršili pritisak na goste, da bi u 19. minuti Todorović pogodio prečku sjajnim udarcem sa nekih 17 metara.

Rudar je svoju šansu tražio u kontranapadima, ali dva puta su u obećavajućim akcijama spriječeni Santos i Jakupović da upute udarac prema golu Puletića.

Najbolju priliku za goste imao je Mandić, koji je sam istrčao ispred Puletića, ali je poslao loptu iznad gola Leotara.

Prva ozbiljnija šansa u drugom poluvremenu desila se tek u 72. minuti, kada je vezista Leotara Sekulović pokušao nakon kornera, ali Dojčinović izbija loptu s gol-linije. Zatim je šut Krstovskog završio tik iznad vrata Prijedorčana.

Napadi domaćih urodili su plodom u 76. minuti. Nakon duplog pasa sa Krstovskim, Dujaković pogađa bliži ugao mreće Rudara za vodstvo domaćih – 1:0!

Pred kraj meča dosuđen je penal za domaće zbog faula nad Spaićem u šesnaestercu. Šćekić je odbranio prvobitno Dujakoviću, ali penal je ponovljen te je Krstovski zatim bio precizan za 2:0.

Leotar je tako matematički osigurao opstanak u Premijer ligi BiH. Rudaru, pak, predstoje još dva kola da proba napraviti čudo.

Leotar – Rudar 2:0 (Dujaković 76’, Krstovski 91’ penal)

Stadion Police u Trebinju. Glavni sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška).

LEOTAR: Puletić, Milović, Đurić, Čubrilo, Stanojević, Medan (Govedarica (Krstovski)), Santrač (Čolić), Perišić (Spaić), Todorović (Paranos), Sekulović, Dujaković.

RUDAR: Šćekić, Sadiku, Pekija, Pavlović (Asani), Zekanović (Burazor), Radulović (Knežević), Hodžić, Dojčinović (Danilović), Jakupović, Santos (Kulenović), Mandić.