Lekcija na Bilinom Polju: Tuzla City s pet golova deklasirao Sarajevo!

Fudbaleri Sarajeva ugostili su večeras na Bilinom Polju u Zenici ekipu Tuzla Cityja, u zaostaloj utakmici prvog kola Premijer lige BiH, a meč je završen potpunim debaklom Bordo tima, odnosno, sjajnom igrom i pobjedom Tuzlaka od čak 1:5!

Nakon tri vezana trijumfa u prve tri utakmice, ali i loše predstave Tuzla Cityja u gradskom derbiju sa Slobodom, Sarajevo je bilo favorit, ali to je bilo samo na papiru. Sve što smo večeras vidjeli na zeničkom travnjaku ide u prilog izvrsnoj taktičkoj i efikasnog igri ekipe trenera Dragana Jovića.

Od početka večerašnjeg meča bilo je vidljivo da Sarajevo neće imati tako lak zadatak kao u ranijim mečevima, jer je Tuzla City u ranoj fazi meča sa nekoliko izlazaka u visoki presing pokazao da će odbrana Sarajeva imati određene probleme, a gosti su vezali i nekoliko kornera. Iz jednog su uspjeli doći do vodstva, a mrežu Sarajeva zatresao je u 9. minuti Damir Mehidić, nakon neopreznosti odbrane.

Svaka izgubljena lopta i nakog gola značila je opasan kontranapad gostiju, koji su prijetili uglavnom preko Mišića i Coulibalyja. Njih dvojica su itekako stavili na muke odbranu Sarajeva, a na koncu postigli su golove.

———————————————
FK Sarajevo – FK Tuzla City 1:5 (0:2)
Stadion: Bilino polje, Zenica
Gledalaca: 5.000
Sudija: Mateo Musa (Čitluk)
Strijelci: 0:1 – Mehidić (9), 0:2 – Mišić (41) P, 0:3 – Coulibaly (46), 0:4 – Đokanović (82 – autogol), 0:5 – Smajlagić (90), 1:5 – Čataković (90+2)
Žuti kartoni: Drobarov, Tomašević (Sarajevo), Mehidić, Coulibaly, Karjašević, Ahmetović (Tuzla City)

FK SARAJEVO: Dizdarević, Muhammed, Drobarov (57. Salčin), Đokanović, Tomašević, Čirjak, Kapić, Varešanović (46. Kobiljar), Suljić (57. Čataković), Džafić (46. Ikić), Mulahusejnović (46. Ahmetović). Trener: Feđa Dudić.

FK TUZLA CITY: Fejzić, Nukić (69. Ferreyra), Čeliković, Hrkać, Mehidić, Karjašević, Karić (80. Gavrić), Mišić (57. Veselinović), Mešinović, Kuzmanović, Coulibaly (80. Smajlagić). Trener: Dragan Jović.
———————–

Amadou Coulibaly koji se pokazao kao odlično rješenje Tuzla Cityja, bio je nerješiva enigma za Sarajevo. Iako je bio postavljen na poziciju centralnog napadača, pokrivao je jako širok prostor i svojim kretnjama je tjerao odbranu Sarajeva na brojna pomjeranja. U 40. minuti je pobjegao Nemanji Tomaševiću, koji ga faulira s leđa, sudija Mateo Musa pokazuje na bijelu tačku, a Petar Mišić rutinski pogađa mrežu Belmina Dizdarevića – 0:2.

Tako je Sarajevo na poluvremenu imalo dva gola zaostatka i užasan period igre iza sebe, a trener Feđa Dudić je napravio čak četiri izmjene. Ali, unatoč tome, već nakon 23 sekunde drugog dijela, Sarajevo je napravilo još jednu krupnu grešku. Vlatko Drobarov je loše vratio loptu, Kuzmanović je još gurnuo do Coulibalyja, a ovaj je rutinski matirao Dizdarevića za katastrofu Sarajeva – 0:3.

Gosti su nastavili svoj “ples” na Bilinom Polju, redali su prilike i da su bili prisebniji, mogli su Sarajevu zabiti još koji gol.

Postigli su ga u 82. minuti, ali tako što je nakon ubačaja sa desne strane, Andrej Đokanović zakucao loptu u volastiti gol pod gredu – 0:4.

No, nije ni tu bio kraj mukama Sarajeva, koje je primilo i peti gol u 90. minuti, a pogodio je rezervista Semir Smajlagić, šutirajući snažno, s lijeva, gotovo iz “mrtvog kuta” pod samu gredu Dizdarevića – 0:5.

U drugoj minuti sudijske nadoknade, Hamza Čataković postigao je počasni pogodak za domaći tim, što je samo ublažilo jedan od najtežih poraza Bordo tima u prvenstvima BiH u ulozi domaćina. (S1 – tl)