Leicester i Chelsea remizirali u derbiju sa četiri gola

U fenomenalnom derbiju 25. kola engleske Premier lige Leicester i Chelsea su remizirali rezultatom 2:2.Sastale su se, do ovog kola, treća i četvrta ekipa na tabeli Premier lige, a na kraju nije bilo pobjednika.

Iako smo imali šta da vidimo, posebno od gostiju iz Londona u prvom dijelu, nismo vidjeli pogotke. No, nastavak je bio spektakularan.

Već na otvaranju drugog dijela Mason Mount je ubacio iz kornera, a Antonio Rudiger je pogodio za vodstvo gostiju.

Ipak, Harvey Barnes i Ben Chilwell su za 10 minuta preokrenuli vodstvo gostiju i doveli Lisice nadomak trijumfa.

Konačan rezultat 20 minuta prije kraja postavio je ponovo Rudiger nakon nebeskog skoka i još jednog sjajnog gola. Da se nisu u finišu ispromašivali i jedni i drugi, mogli smo vidjeti mnogo više od četiri gola.