“Laka konjica” lagano do bodova: Sloboda protiv Maglaja upisala osmu proljetnu pobjedu (Foto)

U susretu 26. kola Premijer lige za rukometaše, večeras je u Tuzli domaća Sloboda lagano došla do novih bodova, pobijedivši ekipu Maglaja rezultatom 37:25 (21:13).

Iako se, žargonom sportskih novinara rečeno, pobjednik unaprijed znao, nije se moglo pretpostaviti da će Tuzlaci ostvariti ovako visoku pobjedu. Možemo reći jednu od najubjedljivijih u međusobnim susretima ovih ekipa u istoriji.

No, “crveno-crni” su igrali maksimalno angažirano i disciplinovano, što su, uostalom, u najavu obećali trener Kadić i kapiten Alen Ovčina.

Od početka je voda krenula na jedan žrvanj – 3:0, pa 4:1, a posljednji put su gosti došli na poštenu razliku nakon desetak minuta, kada je bilo 7:5. Nakon toga prednost je rasla, a na odmor se otišlo s +8 za domaće rukometaše (21:13).

U nastavku, ista slika – isto odstojanje. Igra mačke i miša, a prednost igrača trenera Davora Kadića rasla je i do +14 golova (35:21 u 53. minuti). Sloboda je tako upisala osmu proljetnu pobjedu (uz jedan remi, u 11 susreta), odnosno, ukupno 17-tu od početka prvenstva.

“Solari” su s nova dva boda učvrstili četvrtu poziciju, sada sa 36 bodova, dok je Maglaj ostao na 21.

Strijelci za Slobodu: Bečić 8, Halilković i Klis po 6, Suhonjić 5, Tufekčić i Ovčina po 3, Đorđević i Milkunić po 2, te Z. Čajić i R. Čajić po jedan gol.

najefikasniji u ekipi Maglaja bili su Mehinagić sa 8, te Kendić i Karabegović po 5 golova. (M. Petrović – Foto: Darko Zabuš)