“Laganica” u Mejdanu: Sloboda protiv Gradačca do šesnaeste pobjede (Foto)

Sigurnu i očekivanu pobjedu ostvarili su večeras u dvorani Mejdan rukometaši tuzlanske Slobode pobijedivši, u okviru 26. kola Premijer lige BiH, ekipu Gradačca rezultatom 33:23 (19:11).

Susret s ekipom s liste timova koji sele u niži rang takmičenja, protekao je u nadmoći “izmiksane” ekipe trenera Pere Miloševića, u igri u kojoj su priliku, uglavnom, dobili igrači s manjom minutažom na prethodnim utakmicama.

Sloboda je ostvarila 16. pobjedu u prvenstvu, sa 36 bodova je na trećem mjestu prvenstvene tabele, i dalje je najuspješnija “squadra” drugog dijela šampionata (9 pobjeda, poraz i jedan remi).

Strijelci za Slobodu: Đukić 7, Skopljak 7(3), Georgijevski 6 (1), Mehinagić je zabio 4, Dragičević 3, a Vujović, Barjaktarović i Renato Čajić po 2 gola

Za ekipu Gradačca pogađali su: Hrnjić 8 (5), Sarajlić 5, Pedić 4, Demirović 3, Kustudić 2, te Kadić 1 gol.

Sedmerci: Sloboda 4 (4), Gradalac 8 (5). Isključenja: Sloboda 8, Gradačac 14 minuta.
(as – Foto: D. zabuš)