Kvalifikacije za SP: Pobjede Hrvatske, Crne Gore, Slovenije i S. Makedonije

Fudbalska reprezentacija Hrvatske slavila je u Larnaki pobjedu protiv Kipra od sigurnih 0:3.

Tako su Vatreni napravili dodatni korak ka plasmanu na Svjetsko prvenstvo u Kataru naredne godine, a za njihovu pobjedu pogađali su Perišić u drugoj minuti nadoknade prvog dijela, Gvardiol u 80., te Livaja u 93. minuti utakmice.

Imala je Hrvatska još nekoliko neiskorišteniih prilika, pa je pobjeda mogla biti i ubjedljivija, a najbolju šansu propustio je Luka Modrić u 54. minuti, kada je promašio penal.

Pobjedu je slavila i Rusija, koja je na domaćem terenu u Kazanju sa minimalnih 1:0 savladala Slovačku autogolom Skriniara u 24. minuti.

Tako Hrvatska i Rusija ostaju poravnate na vrhu tabele grupe H sa po 16 bodova, ali su naši susjedi prvi zbog bolje gol razlike.

Njemačka je nakon preokreta sa 2:1 savladala Rumuniju. Na poluvremenu su gosti vodili sa 0:1 golom mladog Hagija, ali u nastavku Gnabry i Muller donose preokret i slavlje Elfu, koji je sada na korak od plasmana na SP.

Ima Njemačka već 18 bodova, šest više od drugoplasirane Sjeverne Makedonije, koja je večeras sa visokih 4:0 savladala Lihtenštajn, isto kao i Slovenija u gostima protiv Malte

Trijumfovala je večeras i Crna Gora, koja je gostovala slabašnom Gibraltaru. Za pobjedu Đetića pogađali su Marušić i Beqiraj (2x). U istoj grupi su Turska i Norveška podijelile bodove odigravši 1:1, dok je Nizozemska sa minimalnih 1:0 savladala Latviju.

Pogledajte sve rezultate večerašnjih mečeva i stanja na tabelama u nastavku.