Kvalifikacije za Ligu prvaka: Dinamo slavio u Rumuniji nakon penala

Odigrano je 11 utakmica drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka u kojima je upisano nekoliko zanimljivih rezultata.

Igralo se širom Evrope i ostali smo bez nekoliko favorita i za sam plasman u grupnu fazu, poput Celtica.

Bolji od Kelta i to u Škotskoj bio je tim Ferencvarosa koji je napravio pravu senzaciju. Mađarski tim slavio je rezultatom 2:1, a kod gostiju kompletan meč odigrali su bosanskohercegovački reprezentativci, Adnan Kovačević i Eldar Ćivić.

Celje našeg Advana Kadušića poražen je na svom terenu od Moldea rezultatom 1:2, dok je Lokomotiva Zagreb, za koju su nastupili Kemal Osmanković i Stefan Marković, rezultatom 0:1 poražena od bečkog Rapida našeg Srđana Grahovca.

Ispala je i favorizovana Legia iz Varšave i to nakon produžetaka kući protiv Omonije (0:2), a dalje su prošli i Maccabi Tel Aviv, Midtjylland i Qarabag.

Najveću dramu dana vidjeli smo u Rumuniji gdje su Cluj i Dinamo Zagreb odigrali 2:2, a nakon penala gosti su prošli dalje (7:8).

Amer Gojak je pogodio za vodstvo Dinama, ali su gosti iz Zagreba ostali u 50. minuti sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Kevin Theophile-Catherine.

Ipak, golom Kastratija u 78. minuti “modri” su poveli 1:2, ali su domaći izjednačili u 90. minuti golom Debeljuha.

U produžecima nije bilo golova, pa je uslijedila velika drama u kojoj je Dinamo boljim izvođenjem penala u sedmoj seriji došao do pobjede.