Kup košarkaša: OKK Sloboda pobjedom protiv Čelika izborila finale sistema A (Foto)

U susretu polufinala Kupa BiH za košarkaše “Mirza Delibašić” – sistema A, večeras je u dvorani Mejdan ekipa OKK Slobode pobiedila zenički Čelik rezultatom 71:66 (26:18, 14:16, 12:13, 19:19).

Na taj način Tuzlaci su se plasirali u finale ovog takmičenja, te će se sastati u Skenderiji sa Bosnom koja je prošle sedmice, u drugom polufinalu, pobijedila Promo Donji Vakuf (81:63).

Nakon relativno izjednačene igre u prvom poluvremenu (40:34), uz stalno vodstvo domaćih košarkaša, OKK Sloboda se početkom treće četvrtine odvojila na 50:37, ali su se Zeničani vratili serijom 0-10, stigli su na tri poena zaostatka (50:47) i do kraja je bilo neizvjesno.

Ipak, na krilima Ibrahima Durme koji je postigao 23 poena uz 12 skokova, domaći su uspjeli doći do pobjede i plasmana u finale.

Kod domaćih Đorđe Lelić je postigao 13, a Ivan Miličević 7 poena. Debitovao je Amerikanac
Joshua Ckihek, ubacivši 3 poena za četiri minute igre.

U ekipi Čelika tri igrača su imala dvocifren učinak: Milivoje Božović 22 (10 skokova), Haris Delalić 15 i Ermin Dedić 11 poena. (mp – Foto: Darko Zabuš)