Kup FBiH za odbojkašice: Kula Gradačac pobijedila Slobodu u pet setova i osvojila trofej! (Foto)

Odbojkašice Kule Gradačca osvajačice su trofeja Kupa Federacije, nakon što su večeras u tuzlanskom Mejdanu pobijedile domaću Slobodu rezultatom 2:3.

Gošće su povele 0:2, dobivši prvi set 22:25, a drugi 21:25.

I kad se pomislilo da će pobjeda biti “glatka”, domaće odbojkašice su se trgle i dobile su naredna dva seta, treći sa 25:22, a četvrti 26:24, uz dosta ubuđenja i grčevite borbe za svaki poen.

Nakon što su izjednačile rezultat u meču na 2:2, Tuzlanke nisu iskoristile psihološku prednost. Gošće su se vratile u punoj snazi i koncentraciji i odlučujući peti set riješile su u svoju korist rezultatom 12:15.

Domaćim igračicama za utjehu ostaje činjenica da su se, uz Kulu Gradačac, plasirale u završnicu takmičenja za Kup BiH. (tl – Foto: Darko Zabuš)