Kup BiH: Željo s dva igrača više tek u finišu slomio otpor Leotara, prošao i Velež

Fudbaleri Željezničara su u fantastičnom ambijentu na stadionu Grbavica, u prvom susretu proljetnog dijela prvenstva savladali trebinjski Leotar rezultatom 2:1 i plasirali se u četvrtinu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Heroj Plavih je bio novajlija Andrija Drljo koji je, ako je suditi po ovom meču, vrhunsko pojačanje za sarajevski sastav.

Željezničar je imao inicijativu u uvodnim minutama susreta, te je propustio nekoliko obećavajućih prilika, a Leotar se oslobodio pritiska u 20. minuti susreta i preko Aćimovića uzdrmao okvir Benderovog gola. Devet minuta kasnije Leotar je poveo na Grbavici. Aćimović je iz drugog pokušaja fantastično savladao Bendera i doveo gostujući sastav u prednost protiv Plavih.

Domaći su u 34. minuti susreta mogli do izjednačenja rezultata, ali je udarac Drlje nakon ubacivanja sa desne strane pogodio stativu gola Puletića da bi šest minuta kasnije isti igrač ponovo pogodio okvir gola gostujućeg tima. Već u sljedećem napadu dosuđen je jedanaesterac za Plave i direktan crveni karton za defanzivca gostiju Andreja Đurića koji je igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Siguran realizator najstrožije kazne je bio Semir Štilić koji je pogodio za veliku radost navijača domaćeg tima na Grbavici što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu, te se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

U 60. minuti nastavka drugi crveni karton za goste. Božo Prusina je trebao napustiti travnjak, ali ga je glavni sudija Elvedin Topuzović zaustavio, te mu dodijelio javnu opomenu, a budući da je već imao žuti karton, morao je ranije na tuširanje.

Trebinjci su i pored dva igrača manje zaprijetili u 72. minuti susreta i to preko Dennisa Stojkovića koji je bio u odličnoj poziciji, ali je Cocalić u posljednji čas izblokirao njegov udarac i ostalo je 1:1. I kada su svi očekivali jedanaesterce na stadionu Grbavica, na scenu je stupio novajlija u dresu Plavih, Andrija Drljo koji je maestralnim udarcem u 87. minuti doveo Želju u prednost i krunisao fantastičnu individualnu partiju.

Podsjećamo, danas je plasman u četvrtfinale Kupa BiH izborio Rudar iz Prijedora pobijedivši nakon izvođenja “penala” Borac sa 7:6, dok je u regularnom dijelu suret završen 1:1.

U Gradačcu je Zvijezda plasman dalje izborila pobjedom protiv Rudara iz Kaknja 3:1.

U toku je susret između Veleža i Posušja (2:0).