Kup BiH za rukometaše: Sloboda u srijedu traži +3 protiv Visočana

U srijedu se igraju uzvratni susreti četvrtine finala Kupa BiH za rukometaše.

Dvostruki osvajač Kupa u nizu, ekipa Slobode, u Mejdanu visočku Bosnu od koje je (ne)očekivano poražena u prvom susretu (27:25), što je bio i prvi poraz tima pod vodstvom Siniše Markote u službenim utakmicama.

Kao da su se Tuzlaci na toj utakmici pomalo čuvali za subotnji meč protiv Vogošće (slavila Sloboda 28:24), mada su u prvom poluvremenu vodili i +5, da bi u nastavku domaćin iskoristio opuštanje, napravio preokret i zabilježio pobjedu.

Ekipa Slobode na toj utakmici šutirali su 8 “sedmeraca”, a zabili su svega tri gola.

Istina, ni na toj utakmici nije nastupio povrijeđeni kapiten Alen Ovčina, a nezvanično doznajemo da bi se u srijedu mogao naći u sastavu.

Sloboda je veliki favorit u uzvratnom susretu, mada goste ne treba potcjenjivati. Ipak, Mejdan je tvrđava u kojoj su padali i mnogo jači rivali, te treba vjerovati da će “solari” uspjeti nadoknaditi razliku iz prve utakmice i plasirati se u polufinale, u pokušaju da i treći put u nizu osvoje trofej Kupa BiH.

Utakmica Sloboda – Bosna (V) igra se u srijedu od 17 sati u maloj dvorani Mejdana.

Ostali parovi četvrtfinala Kupa BiH:

Sloga (D) – Borac (prvi meč 27:28)
Gračanica – Izviđač CO (25:33)
Sloga (DV) – Bosna (S) (28:28) (tl)

One comment

1. Čekajte, kako dvostruki osvajač kupa? Zar Sloboda nije osvajala kup i ranije u periodu 93-95? Ili se to ne računa?