Kup BiH za rukometaše: Sloboda poražena u Doboju, revanš iduće srijede u Mejdanu

U susretu četvrtine finala Kupa BiH za rukometaše, večeras je u Doboju domaća Sloga pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 31:29 (14:16).

Susret je imao veoma zanimljiv tok. Tuzlaci su imali prednost u većem dijelu prvog poluvremena. Tačnije, od 12. minute, kada su preokrenuli na 5:7 i vodili do samo kraja tog dijela susreta. U 25. minuti imali su i tri gola prednosti (11:14), da bi poluvrijeme okončano s 14:16.

U nastavku vrlo borbenog i na momente “oštrog” meča (Sloga 10 minuta isključenja, Sloboda 14 minuta, oba tima po četiri “sedmerca” – svi realizirani), domaći tim je “okrenuo vodu na svoj mlin” (20:19 u 38. minuti).

Ponovo su gosti zagospodarili parketom dvorane u Osječanima (22:47 u 47.), ali su tada promašili nekoliko napada i Dobojlije su serijom 4-1 u 52. minuti povele 27:24, da bi minutu prije kraja imali i četiri gola prednosti – 31:27.

Emir Suhonjić i Edin  Klis su do kraja zabili po gol, tako da je na kraju bilo 31:29, što je nadoknadivo za revanš koji se igra iduće srijede u Mejdanu.

Najefikasniji u redovima Sloge bili su Vladimir Stanković sa 8, Marko Petrović sa 6 i Arsenije Bubić sa 5 golova.

Strijelci za Slobodu: Damir Halilković 9, Edin Klis 6, Emir Suhonjić i Alen Ovčina po 5, Anes Bečić 2, te Mirza Jusufović i Adnan Tufekčić po jedan gol.

Da ponovimo: iduće srijede je uzvratni susret u Tuzli, a prenos se može pratiti putem You Tube platforme. (mp)