Kup BiH: Sloboda uzvratila Visočanima po mjeri i plasirala se u polufinale (Foto)

Rukometaši tuzlanske Slobode plasirali su se u polufinale Kupa BiH, nakon što su večeras u Mejdanu, u uzvratnoj utakmici četvrtfinala, pobijedili Bosnu iz Visokog rezultatom 32:27 (16:15).

Da podsjetimo, u prvoj utakmici Bosna je pobijedila 27:25 i Tuzlacima je bila potrebna pobjeda od +3 gola.

Oni su taj plan realizirali već u 7. minuti kada su poveli 5:2, da bi pet minuta kasnije prednost iznosila 7:3.

No, da je Bosna žilav protivnik pokazalo se u nastavku utakmice. Ne samo da su parirali domaćinima, nego su zahvaljujući seriji golova sa 7 m, ali i šutem sa distance doveli meč do neizvjesnosti.

U 23. minuti uspjeli su izjednačiti na 12:12, prije svega zbog slabih odbrana domaćih golmana. Ipak, ekipa Siniše Markote ovaj dio utakmice riješila je u svoju korist sa 16:15.

U nastavku je Bečić iz sedmerca vratio domaćim rukometašima prednost od +2, a u 34. minuti ponovo je bilo +3 (34.).

Prednost od 3-4 gola “solari” su čuvali do 57. minute kada je domaći golman uspio odbraniti seriju šuteva, a onda je Bečić pogodio za 31:26, što je bio i konačan ishod utakmice.

Strijelci za domaće: Bečić 13 (7), Ovčina i Bajraktarović po 4, Suhonjić i Pavlak po 3, Đurović i Bubić po 2, te Vujović 1 gol.

U ekipi Bosne najviše golova postigli su Osmanhodžić 8 (4), Halilbegović 5 (2) i Bečejac 4.

Nije bilo lako, ali na kraju je bilo – slatko. Zaslužena pobjeda “solara” i korak dalje u odbrani trofeja koji čuvaju već treću sezonu. (tl – Foto: Darko Zabuš)

2 0 komentara

1. Da dobivaju podršku kao FK i OKK igrali bi lagano najmanje četvrtfinale challenge kupa, ako ne i EHF kupa