Kup BiH: Sloboda slavila u Goraždu, prošli Željo, Sarajevo, Zrinjski, Borac…

Odigrani su mečevi šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine, a nije bilo većih iznenađenja pošto su favoriti uglavnom prošli dalje.

Sloboda je u gostima sa 2:0 savladala Goražde, a ubjedljivu pobjedu tuzlanskom timu donijeli su Adi Alić i Alen Kurtalić postignutim golovima u 7. i 62. minuti susreta.

Branilac trofeja Sarajevo je bez problema u gostima savladao Alfa Modriču i prošlo u narednu fazu takmičenja, a rezultat je bio 1:4 u korist bordo tima.

Povelo je Sarajevo u 17. minuti iz penala koji je realizirao Fanimo, a samo tri minute poslije Hebibović je udvostručio vodstvo bordo ekipe.

U finišu prvog dijela Fanimo izvodi korner, a Šabanović pogađa za velikih 0:3. Na početku drugog dijela na 1:3 smanjuje Trifković, a u 67. minuti Fanimo dolazi do drugog gola i postavlja konačnih 1:4.

Kup BiH: ‘Šestica’ Želje, ubjedljivo i Sarajevo, dalje prošli i Borac, Zrinjski, Sloboda, Široki…Željo je u Han Biloj sa ogromnih 0:6 razmontirao domaći Rudar. Poveli su Plavi u 2. minuti golom Brune Zdunića, ali onda je Rudar napadao i stvorio nekoliko šansi. Istakao se u par navrata golman Plavih Muftić, a u finišu prvog dijela Petar Bojo nakon divne akcije Želje pogađa za 0:2.

To je i prelomilo susret, a na startu drugog dijela na 0:3 je povisio rezervista Ermin Zec, koji je napokon zaigrao na jednoj utakmici. Igra domaćih se potpuno raspala u nastavku, a Željo je to iskoristio i potpuno deklasirao Rudar. Pogađali su još Mekić i Jaganjac iz penala, a viđen je i autogol za konačnih 0:6

Pravi praznik fudbala je bio danas u Olovu, gdje je Stupčanica ugostila Borac. Pred punim tribinama Stupčanica u 6. minuti preko Karahmetovića stiže do vodstva, a popularni “Munja” je zaista postigao prelijep gol sa 17 metara za 1:0.

Nekoliko minuta poslije Borac se vratio preko Živkovića i poravnao na 1:1. U 24. minuti novajlija u dresu Borca Strahinja Bošnjak pogađa za preokret i 1:2.

Pružila je sjajan otpor Stupčanica i u nastavku, ali do iznenađenje nije mogla. Konačnih 1:3 je postavio Meleg iz penala u 66. minuti.

Zrinjski se mučio u prvom poluvremenu na gostovanju Svatovcu u Poljicama, a otpor domaćina Plemići su slomili tek u 54. minuti, kada su stigli do vodstva od 0:1 preko Anesa Mašića. U samom finišu Mašić postiže još jedan gol za 0:2, da bi potom Svatovac smanjio na 1:2 u posljednjoj minuti.

Široki Brijeg je u drugom poluvremenu slomio otpor Slobode u Mrkonjić Gradu, gdje je slavio sa 0:1 golom Brekala iz 71. minute. Bijeljinski Radnik je golom u sudijskoj nadoknadi za 1:2 eliminisao Čapljinu na Bjelavama.