Kup BiH: Sarajevo pobijedilo Zrinjski i plasiralo se u polufinale

Nakon Tuzla Cityja, Borca i ekipe Klisa, plasman u polufinale Kupa BiH večeras je ostvarila ekipa Sarajeva. pobijedivši mostarski Zrinjski rezultatom 1:0 (1:0).

Sarajevo se na pravi način revanširalo Plemićima za poraz na Koševu prije nekoliko dana.

Trener Vinko Marinović nije vodio svoj tim zbog zdravstvenih problema, ali su određene promjene u sastavu dale rezultat.

Igrao se 38. minut kada je Haris Handžić pogodio nakon što ga je pred gol gostiju izbacio Amer Dupovac svojom loptom. Mogao je bordo tim udvostručiti prednost uskoro, ali je Mešanović loše šutirao. Ostalo je 1:0 na poluvremenu, a i na kraju utakmice.

Ključni detalj susreta desio se u 74. minuti. Handžić je išao sam prema golu Zrinjskog, a Gačić ga je oborio klizećim startom i automatski je dobio crveni karton.

Iz slobodnog udarca silovito je minut kasnije šutirao Anel Hebibović i zatresao je prečku.

Sarajevo – Zrinjski 1:0 (Handžić 38′)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: /. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Žuti kartoni: Pejović, Đokanović (Sarajevo), Jakovljević (Zrinjski). Crveni karton: Gačić (Zrinjski).

SARAJEVO: Kovačević, Oremuš, Miličević, Dupovac, Pidro, Pejović, Đokanović, Hebibović, Fanimo, Mešanović i Handžić.

ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Bekić, Tičinović, Enin, Zlomislić, Bilbija, Filipović, Juranović i Ivančić.