Kup BiH: Borac s dva igrača više ispao na “penale”, Zvijezda bolja od Rudara

Nogometaši Rudara su prošli u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su danas u Prijedoru pobijedili Borac nakon izvođenja penala.

Rudar je poveo već u 13. minuti kada je Demonjić šutirao s 18 metara i matirao Ćetkovića koji je mogao i bolje reagovati, te snosi veliki dio krivice za primljeni pogodak.

Borac je poravnao u preko Piščevića u 43. minuti i to je bilo sve što smo vidjeli od pogodaka u 90 minuta susreta.

Rudar je susret završio sa devet igrača u polju u kratkom vremenskom periodu. Najprije je u 70. minuti drugi žuti dobio Sajak, a potom je u 74. minuti crveni karton dobio i strijelac gola Demonjić.

No, i pored dva igrača više Borac nije uspio slaviti u 90 minuta, te je pitanje prolaska u četvrtfinale riješeno izvođenjem penala.

Osmoplasirana ekipa Prve lige RS-a je bila preciznija pri izvođenju penala i na kraju je slavila ukupnim rezultatom 7:6.

U osminu finala Kupa BiH plasirala se i Zvijezda iz Gradačca koja je danas pobijeila Rudar iz Kaknja 3:1 (Škrijelj 22. i 63. i Fačić u 28./Husagić 71.) (tl)