Kup BiH: Borac i Sarajevo igrali bez golova, pobjede Zrinjskog i Posušja

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH za nogometaše, večeras su u Banjoj Luci Borac i Sarajevo igrali bez golova – 0:0.

Uvodni dio utakmice je igran u visokom tempu na obje strane, čime je publika na stadionu definitivno mogla biti zadovoljna.

U 33. minuti Renan je šutirao, ali lopta se od jednog igrača Borca odbija u korner, nakon čega su gosti protestovali tražeći jedanaesterac jer su smatrali da je bilo igranje rukom, ali Irfan Peljto se nije oglašavao.

U 41. minuti nakon jednog ubačaja igrača Borca lopta pogađa Julardžiju u ruku, nakon čega domaći traže penal, ali se Peljto ni ovoga puta nije oglasio.

Tek u 66. minuti vidjeli smo prvo veće uzbuđenje u drugom poluvremenu. Vuković, koji je zamijenio Kulašina, odlično je prošao do pred sami gol gostiju, šutirao u bliži ugao, ali Iliev dobro brani.

U 70. minuti i gosti prvi put u drugom poluvremenu ozbiljno prijete. Matanović je šutirao nakon dodavanja Buljubašića, ali pravo u golmana domaćih.

U 77. minuti nakon jednog duela na polovini Borca došlo je najprije do verbalnog, a zatim i fizičkog sukoba igrača obje ekipe, što je izazvalo višeminutni prekid, a na kraju kojeg je Peljto podijelio šest žutih kartona.

Domaći su navijači izazvali bakljadu zbog koje je cijeli teren bio u dimu, pa se lopta jedva vidjela, ali je utakmica nakon skoro osam minuta produženja uspješno završena.

U ostalim prvim utakmicama četvrtfinala Kupa BiH postignuti su ovi rezultati:

BIHAĆ:
Jedinstvo – Zrinjski 0:1 (Hrvanović 44.)
POSUŠJE: Posušje – Sloga Meridianbet 3:2 (Kamenar 61., Petrović 66., Babić 90+4/Božičković 17, Vidić 70)
ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg – Velež (odgođeno za 6. mart)

Uzvratni susreti četvrtfinala igraju se 13. marta. (tl)