Košarkašice naše zemlje poražene od Crne Gore na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo

kvalifikacije za ep kosarkasice prvo kolo bih - crna gora
Naše košarkašice nisu večeras mogle parirati raspoloženim Crnogorkama (Foto: N1)

Večeras je utakmicom protiv Crne Gore u Sarajevu ženska košarkaška reprezentacija naše države započela kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje se igra 2025. godine.

Na kraju su više razloga za slavlje imale gošće koje su slavile pobjedu rezultatom 91:70.

Od samog početka utakmice gošće su bile u prednosti i kontrolisale utakmicu, a na poluvremenu rezultat je glasio 42:30 u korist Crne Gore.

U drugom poluvremenu gledali smo otprilike identičnu sliku kao i u prvom poluvremenu, s tim da su naše košarkašice kroz treću četvrtinu imale nekoliko dobrih momentuma.

Najefikasnija u redovima naše reprezentacije je bila Melisa Brčaninović s 24 postignuta poena, dok je 14 poena postigla Nataša Šobot, a 13 Dragana Domuzin.

Crnogorke je predvodila Taya Davis-Reimer s 19 postignutih poena, a 15 ih je dodala Marija Leković.

Inače, bila je to i zvanična debitantska utakmica za selektora naše ženske košarkaške reprezentacije Miloša Pavlovića koji je na toj funkciji zamijenio Gorana Loju.

Naše košarkašice narednu utakmicu igraju u nedjelju protiv Luksemburga, dok će Crnogorke dočekati Švicarsku. (SCsport)