Košarkašice Jedinstva pobijedile RMU Banoviće i ostvarile prvi trijumf u prvenstvu BiH!

Kosarka, KK Jedinstvo Tuzla, Prva liga BiH
Košarkašice Jedinstva konačno su “proradile” (Foto: Facebook)

Prvu pobjedu u prvenstvu BiH košarkašice tuzlanskog Jedinstva ostvarile su danas u dvorani Mejdan, u susretu 7. kola, pobijedivši ekipu RMU Banovići rezultatom 65:50 (23:10, 14:15, 16:17, 12:8).

Ključna je bila prva četvrtina utakmice u kojoj su Tuzlanke stvorile osjetnu prednost (+13). Iako su gošće riješile u svoju korist naredne dvije, nisu ugrozile pobjedu djevojaka trenera Siniše Umljenovića.

Nošene “na krilima” Amerikanke Chelseae Lindsay (18 poena, 13 skokova) igračice Jedinstva su igrale dosta angažovano i dobro u odbrani.

Na poluvremenu su ostvarile prednost od 37:25, a u 28. minuti imale su i +18 poena prednosti (51:35), a za razliku od nekih prethodnih susreta, završnicu su odigrale sigurno što im je donijelo prvu pobjedu.

Osim Lindsay, zapažene role odigrale su u domaćem timu Ajla Hidić sa 15 poena, Azra Bećirović je ubacila 8, Ajla Muratović 6 (6 skokova), koliko i Džemila Nurkić. Šest poena upisala je i Lejla Livadić, ali sa procentom šuta 3-13.

U ekipi RMU Banovići dobar dojam ostavile su Anđela Šipka (25 poena, 20 skokova) i Ajla Ikanović (10 p, 8 skokova).

Poslije 7. kola RMU Banovići ima omjer 3-4 i 9 bodova, dok je Jedinstvo na omjeru 1-6 sa 8 bodova. (tl)