Košarkaši Sparsa Realwaya pobjednici Međunarodnog memorijalnog turnira “Sabit Hadžić” (Foto)

Košarkaši Sparsa Realwaya pobjednici su 3. Međunarodnog memorijalnog turnira “Sabit Hadžić”, koji je večeras završen u dvorani Grbavica u Sarajevu.

U finalu turnira ekipa: Spar Realway – OKK Sloboda 84:83 (18:17, 21:25, 27:21, 18:20).

OKK Sloboda je u prvom poluvremenu u jednom trenutku imala prednost od osam poena, zahvaljujuci sjajnoj igri Davisa, a poluvrijeme je završeno s 39:42 za ekipu Damira Mulaomerovića.

U drugom poluvremenu ekipe su se smjenjivale u vodstvu, OKK sloboda je u 25. minuti vodila 55:60, no Spars je preokrenuo na 66:63 na kraju treće četvrtine, da bi u 31. minuti stekao najveću prednost – 68:63.

Tuzlanski košarkaši ponovo su okrenuli vodu na svoj mlin, održavali su vodstvo, a na minutu i 17 sekundi poveli su 79:81. U posljednjim trenucima susreta pri rezultatu 81:83 Buza je tricom donio pobjedu domaćem sastavu – 83:84.

Spars Realway: Zahiragić 9, Klavžar 1, Huseinspahić 2, Hasandić 6, Gegić 11, Ilić 6, Polutak 4, Memić 8, Kamenjaš 9, Albijanić 8, Buza 20, Đekić.

OKK Sloboda: Mustapić 9, Alikadić 10, Anđelija, Davis 29, Bojić, Munižaba 9, Victor 3, Omerović, Krajihić, Manjgafić 8, Durmo 15, Jakupović.

U susretu za 3. mjesto nikšićka Sutjeska, koju vodi Velimir Gašić, pobijedila je Čelik iz Zenice rezutatom 74:67 (19:15; 18:21; 18:11; 19:20).

U polufinalnim susretima OKK Sloboda pobijedila je Sutjesku sa 73:64, dok je Spars bio bolji od Čelika 83:81.

Učesnici Međunarodnog memorijalnog turnira “Sabit Hadžić” posjetili su danas mezar u Hrasnici proslavljenog bh. košarkaša i trenera.

Odali su počast minutom šutnje bh. košarkaškoj legendi. Pored supruge Fatme Hadžić počast su odali predstavnici Spars Realwaya, Sutjeske, OKK Slobode i Čelika. (mp, tl – Foto: BHT1 i Spars Realway)