Košarkaši Slobode u Mejdanu deklasirali Slaviju sa 47 poena razlike (Foto)

Košarkaši Slobode zaigrali su znatno bolje u odnosu na dosadašnji dio prvenstva pa su u Mejdanu slavili pobjedu rezultatom 110:63.

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da će gosti teško napraviti nešto više u Mejdanu, jer je prvi period okončan rezultatom 32:15. Istim tempom crveno-crni nastavili su i u drugom periodu pa je rezultat nakon prvog poluvremena glasio 62:32 za Slobodu.

Izabranici Nedima Džemića ne prepuštaju ništa slučaju pa je razlika i tokom drugog poluvremena konstantno rasla. Treći period je okončan rezultatom 91:44 za domaći tim.

Istim tempom je nastavljena i posljednja dionica pa je poraz od 47 poena razlike bio neizbježan.

Najefikasniji u redovima Slobode bilo su Jeftić (17), Hasandić (16), Scott (15) i Alikadić (12) dok su u redovima gostiju bolji od ostalih bili Elez (16 ponea) i Tunguz (12). (tl)