Košarkaši Slobode savladali Sparse u pripremnoj utakmici (Foto)

Ekipa sarajevskih Sparsa stigla je danas u Tuzlu na pripremnu utakmicu u kojoj su snage odmjerili sa tuzlanskom Slobodom, a rezultat je na kraju iznosio 74:65 (17:15; 23:20; 18;20; 16:10).

Sparsi su do ovog meča odigrali jedan pripremni susret dok je Sloboda imala dva više. Treneri Kašćelan i Džemić utakmicu su iskoristili za probu određenih stvari kroz koje su prolazili u pripremnom periodu.

Iako je susret prijateljski, igrači obje ekipe željni dokazivanja napali su od prve minute. Domaći su nešto lošije ušli u utakmicu, ali su brzo podigli nivo igre. Crveno-crni su održavali blagu prednost, ali Sparsi ipak drže rezultatski priključak i okreću rezultat u nekoliko navrata. S obzirom na novi roster i kod jednih i kod drugih ekipe su se smjenjivale u kontroli igre pa je tako utakmica bila rezultatski neizvjesna kroz tri četvrtine. U posljednjoj četvrtini Sloboda je zbila redove i uspjela utakmicu privesti kraju u svoju korist.

U zanimljivoj utakmici u Mejdanu najefikasniji kod Slobode bili su Delalić sa 19 poena, Durmo je zabio 17 i Albijanić je dodao 13 poena. U redovima Sparsa najviše su pokazali Durnik i Lakić sa po 18 poena. Osim povrijeđenog Alikadića susret protiv Sparsa su započeli, ali nisu završili Sinadinović i Samac koji su zbog manjih povreda ostali na klupi do kraja utakmice.

Naredna provjera za crveno-crne na rasporedu je već u utorak, 21.09., kada u Mejdan stiže ekipa KK Vrijednosnice iz Osijeka. (OKK Sloboda, Foto: D. Zabuš)