Košarkaši OKK Slobode “zaledili” Osječane na -36! (Foto)

Pripremajući se za novu prvenstvenu sezonu, košarkaši OKK Slobode večeras su u maloj sali Mejdana savladali ekipu Vrijednosnice Osijek rezultatom 119:83 (41:14, 25:22, 31:28, 22:19).

Nakon što su već u prvoj četvrtini stekli prednost od +27 poena, trener Džemić imao je dovoljno mogućnosti da miksa ekipu mlađim igračima i svi navedeni u protokolu upisali su se u strijelce.

Najviše poena postigli su Delalić 25 (za 22 minute igre), Durmo 19, Omerović 17 (za 20 minuta), te Lelić 10, dok su po 9 poena ubacili Alikadić, Malohodžić i Davis.

U ekipi iz Osijeka Špehar je postigao 19, Bošnjak 17, a Jackson 16 poena.

Ovo je bila četvrta pobjeda Tuzlaka u pet kontrolnih utakmica.

U prvoj pripremnoj pobijedili su Vrijednosnice Osijek u gostima 96:84, na turniru u Širokom Brijegu Zrinjski sa 86:74, dok su od Širokog u finalu turnira poraženi 73:86.

U prvoj utakmici u Mejdanu bili su bolji od Sparsa 74:65, te večeras od Osječana po drugi put 119:83. (mp – Foto: Darko Zabuš)