Košarkaši OKK Slobode u Mejdanu bolji od Sparsa (Foto)

U susretu 10. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u Mejdanu ekipa OKK Slobode pobijedila sarajevski Spars rezultatom 87:70 (26:22, 16:22, 21:11, 24:13).

Time su Tuzlaci donekle sprali ljagu s obraza naon neočekivanog domaćeg poraza protiv Posušja.

U večerašnjem susretu igra je bila izjednačena u prvom poluvremenu koje su gosti riješili u svoju korist sa 42:44).

U drugom poluvremenu potpuno drukčija slika – puno bolja igra domaćeg sastava i na kraju zaslužena pobjeda, peta u osam dosad odigranih mečeva.

OKK Slobodu su do pobjede predvodili donedavno “gripozni” Davis (26), Delalić (23), Alikadić (17) i Durmo (11 p – 12 skokova).

U ekipi Sparsa najčešće su pogađali Abell (21), Polutak (13), Vrbica (11) i Dumik (10). (tl – Foto: Darko Zabuš)