Košarkaši OKK Slobode rutinski savladali Spars (Foto)

Ekipa OKK Slobode još u prošlom kolu osigurala je sudjelovanje u Play-offu. Trenutno se nalazi na 3. mjestu sa 34 boda, koliko ima i Borac, dok 5. poziciju zauzima Spars sa 31. bodom.

(Ismet Sejfić je bio najučinkovitiji igrač u pobjedničkom sastavu – Foto: Darko Zabuš)

Košarkaši OKK Slobode u susretu 21. kola prvenstva BiH, večeras su u Mejdanu savladali Spars rezultatom 81:67 (18:21, 22:12, 25:12, 16:22).

Domaći tim je do pobjede došao nakon vrhunske druge i treće četvrtine, u kojoj je stekao solidnu prednost koju je održavao bez većih problema kroz prvi dio treće četvrtine.

U te dvije četvrtine Tuzlaci su nadigrali sarajevsku momčad sa 47:24, a prethodno je poluvrijeme završeno sa 40:33.

OKK Sloboda je na otvarenju posljednje dionice vodila sa 65:45, a Spars je ipak blago smanjio zaostatak, ali naravno, šanse za nešto više nije imao.

Pobjedničku ekipu predvodio je Sejfić sa 19 poena i 6 skokova te asistencijom (šut 75 posto), po 10 poena ubacili su Brewton i Krajinić.

U redovima Sparsa najbolji je bio Moore sa 21 poenom, 11 skokova i 3 asistencije. Talley je ubacio 14, a Simanić i Wallace po 10 poena.

Ekipa OKK Slobode još u prošlom kolu osigurala je sudjelovanje u Ligi 6. Trenutno se nalazi na 3. mjestu sa 34 boda, koliko ima i Borac, dok 5. poziciju zauzima Spars sa 31. bodom.

U vodstvu je Široki sa 40 bodova, dok je Bosna Royal iza sa 38. bodova. (tl)