Košarkaši Bosne pobjedom protiv Mladosti izjednačili se na tabeli sa OKK Slobodom i Borcem

KK Bosna Meridianbet
(Sarajevski Studenti imaju skor od tri pobjede i dva poraza – Foto: Ilustracija, arhiva TL)

Košarkaški klub Bosna Meridian ostvarila je pobjedu protiv ekipe Mladosti rezultatom 74:60 u okviru 5. kola Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine.

Utakmica je od samog početka bila dosta izjednačena i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 36:35 za ekipu Bosne.

U drugom poluvremenu Mladost je igrala jako dobro sve do posljednje četvrtine gdje su uspjeli postići samo 6 poena. Košarkaši Bosne su bili dosta bolji u završnici utakmice, pa su tako uspjeli doći do nove pobjede.

Najbolji pojedinac u redovima Bosne bio je Cousins sa 20 ubačenih poena, dok su Caruthers i Zubac ubacili po 11 poena. U ekipi Mladosti najbolji je bio Ćup sa 17 ubačenih poena.

Košarkaši Bosne su trenutno treći na tabeli Lige 6. Imaju omjer od tri pobjede i dva poraza kao i OKK Sloboda i Borac. Mladost se nalazi na posljednjem mjestu s 5 poraza. (t)