Košarkaši Borca nadigrali oslabljenu OKK Slobodu: Delalić i Gutić ubacili po 16 poena

OKK Sloboda je u Banja Luku otputovala bez centra Ismeta Sejfića koji nije bio na raspolaganju treneru Žuniću za utakmicu 20. kola
Kosarka - Borac - OKK Sloboda
(Košarkaši Borca na poluvremenu su imali prednost od 42:24 – Foto: OKK Sloboda)

U okviru 20. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine u banjalučkom Boriku košarkaši Borca pobijedili su OKK Slobodu iz Tuzle rezultatom 83:66 (17:11; 25:13; 17:26; 24:16).

Banjalučani su na kraju prvog poluvremena imali “viška” 18 poena (42:24) i otprilike su se priča o pobjedniku završila, mada su gosti u trećoj četvrtini predvost domaćina prepolovili. No, Borac jke posljednjem dijelu susreta uzvratio skoro istom mjerom, te je na kraju pobjeda ubjedljiva i zaslužena.

Vrijedi napomenuti kako je Sloboda u Banja Luku otputovala bez startnog centra Ismeta Sejfića koji nije bio na raspolaganju treneru Žuniću za ovu utakmicu.

U ekipi Borca najbolji pojedinac bio je Amsal Delalić sa 16 postignutih poena, dok su Đorđe Milošević i Jarod West postigli po 14 poena.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Asim Gutić sa 16 postignutih poena, a pratio ga je Jordan Peltier sa 15 ubačenih poena. Dvocifreni su još bili Devine Eke sa 13, te kapiten Đorđe Lelić sa 11 poena.

Ekipe Slobode i Borca nakon 20 odigranih utakmica bilježe identičan skor od 12 pobjeda i osam poraza s tim da ekipa iz Banja Luke ima bolji skor u međusobnom omjeru budući da su oba puta bili uspješniji od tuzlanskog tima.

Košarkaše Slobode očekuju još dva kola do kraja regularnog dijela sezone, a idućeg vikenda na rasporedu je susret sa ekipom sarajevskih Sparsa u Mejdanu. Posljednje kolo crveno-crne vodi put Donjeg Vakufa gdje će ih ugostiti ekipa Proma. (tl)