Košarka: OKK Sloboda protiv Sparsa doživjela novi poraz u Ligi 6 (Foto)

U susretu 6. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u tuzlanskom Mejdanu domaća OKK Sloboda poražena od Sparsa rezultatom 77:86 (18:16, 25:15, 8:17, 21:24 – 5:14).

Spars je vodio u prvim minutama susreta (0:2, 2:4), nakon čega je domaći sastav serijom 7-0 preokrenuo na 9:4 (Delalić, 4. minuta).

Poenima Ramljaka gosti su u 7. minuti uspjeli poravnati na 10:10. Trojkom Durme i poenima Alikadića OKK Sloboda odlazi na 18:12 u 10. minuti.

Posljednji put u ovom dijelu Spars je izjednačio u 12. minuti (20:20), nakon čega domaći prave osjetnu razliku i poluvrijeme dobijaju sa 43:31.

U nastavku Durmo u 22. minuti pogađa za do tada najvećih 49:33. Ali, ne zadugo. Spars pravi seriju 0-9 i dolazi na 49:42 u 26. minuti, a OKK Sloboda uspijeva održati prednost od tri poena uoči posljednje četvrtine – 51:48.

Ramljak u 33. minuti poentira za “gorućih” 53:52, domaći tim vodi u 35. minuti 60:53, ali uporni gosti potpuno preokreću rezultat na 65:66 u 39. minuti poenima Buze.

Latković je sa slobodnih bacanja izjednačio na 66:66 u 40. minuti, a ponovo Buza pogađa za 66:68.

U šokantnoj završnici Delalić tricom preokreće na 69:68 na 27 sekundi prije kraja susreta. Publika je na nogama, Alikadić povećava na 71:68, a uzvraća Mustapić za 71:70. Potom Vujasinović ubacuje s linije slobodnih bacanja (72:70), a Ramljak pogađa za 72:72 i produžetke.

U igri nerava, Ramljak ubacuje tricu za 72:75, a Latković iz slobodnih bacanja smanjuje na 74:75. No, Mustapić ubacuje novu trojku i donosi prednost svom timu 74:78, a potom Buza poentira za 74:80.

Tuzlaci nemaju odgovora, ruke se tresu, griješe, ne liče na ekipu koja je u prošlom kolu pobijedila Igokeu.

Vrijeme na semaforu sporo teče, ali domaći igrači nemaju koncentracije i snage za novi preokret, a poeni Gatarića i Mustapića rješavaju sve – bodovi odlaze u Sarajevo. Tuzlaci su doživjeli prvi domaći poraz u Ligi 6.

U domaćem timu Durmo je ubacio 17 poena, Lelić i Albijanić po 13, a Alikadić 10.

U ekipi Sparsa Ramljak je postigao 27 poena, Mustapić 21, a Abell 11.

Spars je u Ligi 6 na omjeru 3-3, a OKK Sloboda 2-4. (TL – Foto: Darko Zabuš)