Košarka: OKK Sloboda očekivano osvojila Kup RKS Tuzla (Foto)

Košarkaši OKK Slobode pobjednici su Kupa “Mirza Delibašić” za područje Regionalnog košarkaškog saveza Tuzla.

Oni su večeras u dvorani Mejdan pobijedili ekipu Studenta iz Tuzle, člana A-1 košarkaške lige FBiH, rezultatom 75:51 (24:13, 15:15, 9:12, 27:11).

Sloboda se odvojila već u prvoj četvrtini,  druga je bila “egal”, pa je “stariji brat” otišao na poluvrijeme s prednošću od 11 poena (39:28).

Treća dionica pripala je ekipi Vlade Mićanovića, koja je u posljednju dionicu ušla s minusom od osam poena (48:40).

Kvalitetnija i ekipa s dužom klupom u posljednjoj četvrtini je stekla veliku prednost (+16), te je na kraju zasluženo osvojila trofej RKS-a.

Tuzlaci će u finalu Kupa sistema A igrati s pobjednikom skupine Sarajevo.

Zanimljivo je da su večeras samo dva igrača imala dvostruki učinak i oba double-double: Ibrahim Durmo u Slobodi 21 poen i 10 skokova, a Mirza Hrnčić u Studentu 22 i 11 skokova.

Najviše skokova, međutim, ostvario je Nedim Omerović koji je uz 4 poena ostvario čak 12 skokova.

U Slobodi su po 9 poena ubacili Davis i Alikadić, a istovretan učininak kod gostiju imali su Jakupović i Andelija. (tl – Foto: Darko Zabuš)