Košarka: OK Sloboda startala pobjedom u Boriku protiv Borca

U okviru 1. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Borik u Banjoj Luci ekipa Borca poražena od tuzlanske OKK Slobode rezultatom 70:82 (20:25, 15:19, 20:17, 15:21).

Iako su Tuzlaci u prvom poluvremenu imali +13 poena prednosti (21:34), a na odmor se otišlo s rezultatom 35:44), Borac je uspio stići i preokrenuti rezultat  u 24. minuti – 48:47.

Ekipa trenera Damira Mulaomerovića u 28. minuti povela je 53:56 pogotkom Đorđa Kopunovića, a isti igrač je tri minute kasnije pogodio za velikih 53:61.

Gosti su prednost uspjeli održati tokom posljednje četvrtine, a kada je u 37. minuti Darrel Loyd pogotkom poveća prednost na 64:76 bilo je jasno kome odlaze bodovi.

Najviše pogodaka za ekipu OKK Slobode postigli su Darrel Loyd i Đorđe Kopunović po 15, Jakov Mustapić je ubacio 13, Ibrahim Durmo 11, a Fahrudin Manjgafić 9 poena.

U ekipi Borca Nikola Tanasković je postigao 26, a Peđa Lončar 20 poena. (tl)