Korak bliže opstanku: Košarkaši OKK Slobode očitali lekciju beogradskom Dynamicu (Foto)

Veliki korak ka ostanku u ligi ostvarili su večeras u tuzlanskom Mejdanu košarkaši OKK Slobode, koji su u 18. kolu ABA 2 lige pobijedili beogradski Dynamic rezultatom 83:67 (22:15, 26:10, 29:19, 6:23).

Igrači trenera Damira Mulaomerovića su u prvom poluvremenu često publiku dizali na noge borbenošću i sjajnim potezima, te su već u tom dijelu, koji je završen s 48:25, osigurali vrijedne bodove.

Da ne bi dopustili nikakvo iznenađenje, sjajno su odigrali i treću četvrtinu, u kojoj su prednost podigli na + 33 poena.

U posljednjoj dionici Mulaomerović je priliku da osjete slast pobjede pružio i mladim igračima, te su Beograđani donekle ublažili visok poraz.

U ekipi OKK Slobode najefikasniji su bili Robert Rikić sa 16 poena, Martaveous Mcknight je ubacio 14, te Miloš Grubor i Walter Denzel Gregg po 11 poena.

U sastavu Dynamica Dušan Beslać je postigao 16, a Miroslav Pašajlić 14 poena.

Sloboda je upisala šestu pobjedu, dok Dynamic ima jednu više. (M. Petrović, Fena, tl – Foto: Darko Zabuš i Miroslav Petrović)