Korak bliže Evropi: Velež jednim golom do tri boda protiv Sloge!

Velez, Sloga
(Velež je ostvario važnu pobjedu protiv Sloge u brobi za nastup u Evroipi – Foto: Ilustracija, Arhiva)

Drugu utakmicu današnjeg programa 28. kola WWin lige Bosne i Hercegovine u Mostaru igraju domaćin Velež i Sloga Meridian. Na kraju je domaćin ostvario minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Gosti iz Doboja su u blagoj krizi rezultata jer su u prethodne tri utakmice upisali tri uzastopna poraza.

U ovaj meč 28. kola ekipe su ušle sa treće odnosno sa šeste pozicije i novi bodovi su bili neophodni kako bi nastavili borbu za mjesta koja vode u evropska takmičenja.

Domaćin je do prednosti došao u 29. minuti, Guliashvili je šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara od gola Nemanje Ščekića, a lopta je do gola pogodila jednog od igrača u živom zidu te tako prevarila golmana gostiju.

Oficijelni sipker je u 34. minuti obznanio da se na stadionu Rođeni nalaze novi selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, ali i Emir Spahić što su svi prisutni navijači nagradili ogromnim aplauzom.

Gosti su prvu ozbiljniju priliku imali u 37. minuti Grabež je odlično šutirao glavom, ali je sjajno intervenisao golman domaćih Hadžikić.

Drugo poluvrijeme počelo je izmjenom Vlade Jagodića koji je u svlačionici ostavio Mrzića, a umjesto njega na teren je istrčao Mladen Veselinović. Upravo je Veselinović u 55. minuti odlično centrirao, a Mrkaić se sjajno snašao i postigao gol za izjednačenje. No visoko podignuta zastavica pomoćnika Harisa Halkića značila je nedozvoljenu poziciju strijelca gola tako da je na semaforu ostao rezultat 1:0.

Jaka kiša koja je počela da pada u Mostaru dodatno je otežala igru igračima obje ekipe koji nisu uspijevali napraviti neke prilike kojima bi ugrozili čuvare mreža.

Nova tri boda su Veležu donijela sedam bodova prednosti u odnosu na četvrtoplasiranu ekipu Sarajeva koja sutra igra derbi sa Zrinjskim, a Sloga je nakon poraza ostala na šestom mjestu sa 38 osvojenih bodova.

Naredno kolo Veležu donosi gostovanje na Koševu, a Sloga će crnu seriju pokušati prekinuti na domaćem terenu u duelu sa Zvijezdom 09.