Korak bliže Evropi: Rukometaši Slobode rutinski do dva boda (Foto)

U okviru 24. kola Premijer lige za rukometaše, u SC Mejdan u Tuzli večeras je domaća Sloboda savladala Hercegovinu iz Nevesinja rezultatom 32:26 (20:13).

Samo u uvodnim minutama gosti su najavili dobar otpor, a kako je utakmica odmicala, sve je bilo u znaku favorizovanog domaćina.

Iako su uoči utakmice trener Pero Milošević i Mario Pavlak najavljivali da je “pobjeda moguća samo uz maksimum truda i odgovornosti”, vidjelo se u pojedinim fazama igre, posebno u drugom dijelu, da ima”komocije”, prebrzih šuteva, rupa u odbrani.

Bila je ovo rutinska pobjeda u igri u kojoj maksimalna motivacija nije bila prisutna. U 23. minuti domaći su vodili 17:9, a drugi dio bio je igra da se, kako nam je izgledalo, “odradi posao” a niko ne povrijedi.

Nedostajao je pivot Haris Buljina, ali ga je dobro zamijenio Božo Vujović. I golmani su imali povremene “trenutke slave”, a činjenica da su gosti u drugom dijelu došli na 27:23 (51. minuta) govori o njihovoj želji da se u Mejdanu prikažu u što boljem svjetlu i da opravdaju remi sa Slobodom u prvom dijelu prvenstva.

U  tome su uspjeli, ali čim bi se rezultatski primaknuli, “laka konjica” je pojačavala tempo kako bi apsolvirali još jednu tekmu u kojoj nisu dopustili iznenađenje.

Strijelci za Slobodu
: Barjaktarović 7, Čičkućić 6 (2), Suhonjić 6, Vujović 5, Pavlak 4, Bečić 3 i Đukić 1 gol.

Za Hercegovinu: Dželilović 9 (4), Karanović 5, Tomić 3, Bašić 2 (1), Ražnatović i Dragović po 2, dok su po 1 gol postigli Čabrilo, Zlatić i Šarenac.

U ostalim susretima 24. kola postignuti su ovi rezultati:

Gračanica – Izviđač 27:25, Borac  – Gradačac 25:17, Iskra – Vogošća 26:25, Bosna (V) – Konjuh 31:35, Kakanj – Goražde 28:52, Leotar – Krivaja 36:27 (sinoć).

Redoslijed: Izviđač CO 42, Vogošća 33, Gračanica i Sloboda 32, Leotar 31, Konjuh 29, Krivaja 28 itd.(as – Foto: Darko Zabuš)