Konferencijska liga: Sjajni Zrinjski pokleknuo na Aston Parku u 94. minuti!

Ko bi rekao da će "autsajder" iz BiH poslije dva kola biti na čelu tablice nakon pobjede protiv AZ Alkmara (4:3) i nesretnog poraza protiv nekadašnjeg evropskog prvaka

U okviru 2. kola Konferencijske lige, mostarski Zrinjski se sjajno držao na Aston parku protiv nekadašnjeg evropskog prvaka, Aston Ville, ali je pokleknuo i primio gol u 94. minuti utakmice.

U drugom susretu ove grupe, AZ Alkmar je pobijedio Legiju iz Varšave 1:0, tako da sada na tabeli vodi Zrinjski sa 3 boda, koliko imaju i AZ Alkmar, Legija i Aston Villa.

Ko bi rekao da će “autsajder” iz BiH poslije dva kola biti na čelu tablice nakon pobjede protiv AZ Alkmara (4:3) i nesretnog poraza protiv legendarnog engleskog kluba Aston Ville (0:0). Bravo Mostarci, veliki plus za cijeli bh. nogomet.

Fudbaleri bosanskohercegovačkog prvaka Zrinjskog odigrali su večeras partiju za duboki naklon na Villa Parku, gdje su pred 37.327 gledalaca namučili Aston Villu.

Bio je pred osvajanjem boda Zrinjski, ali odbrana je popustila u 94. minuti, kada su domaći postigli pobjedonosni gol preko McGinna.

Dominirala je engleska ekipa cijelim tokom susreta u posjedu, ali u prvom poluvremenu je Zrinjski bio opasniji i imao bolje šanse.

Drugo poluvrijeme se ekipa Krunoslava Rendulića herojski branila i odbranila je ‘nulu’ u najvećoj utakmici u historiji kluba, ali i klupskog bh. fudbala u novijoj historiji.

U 6. minuti je malo nedostajalo da Zrinjski povede! Sjajno se iza leđa odbrane Aston Ville ubacio Mario Tičinović, istrčao je golman Emiliano Martinez i fudbaler Zrinjskog ga je lobovao, ali lopta ipak ide pored gola!

Radić u 12. minuti dobro blokira šut Zaniola.

Tri minute poslije sijevnuo je divan napad Zrinjskog. Tičinović je ubacio, Bilbija šutirao sa osam metara, a Martinez fenomenalno brani i sprječava bh. prvaka da povede!

U 25. minuti Tičinović dobro šutira, ali lopta ide preko gola.

Potom je uslijedilo zatišje i tempo igre je opao. Zaniolo je opet šutirao u 40. minuti. Uhvatio je makazice sa 13 metara, a Marić je to odbranio.

Tielemans potom oprobava svoj šut s velike distance, ali lagan je to plijen za Marića.

Koliko je Unai Emery bio nezadovoljan igrom svog tima u prvom dijelu, govore čak tri promjene na startu drugog. U igru je uveo Watkinsa, Luiza i Casha.

Bilo je opasno pred golom Zrinjskog u 49. minuti nakon ubačaja Baileyja, ali Ćorluka otklanja opasnost.

U 54. minuti Watkins šutira glavom i pogađa Jakovljevića koji je bio u neposrednoj blizini, a sudija Schnyder pokazuje na penal!

No, bilo je jasno da je Jakovljevića lopta pogodila u glavu, a nakon intervencije sudija iz VAR sobe, poništena je odluka o dosuđenom jedanaestercu!

Uslijedio je jak pritisak Aston Ville, ali Zrinjski se uspješno branio. U 61. minuti je Lenglet šutirao glavom, a Marić lako brani.

Konsa je raspalio po lopti s 20 metara u 69. minuti, ali Marić to uspijeva zaustaviti.

Nekoliko sekundi poslije Tielemans sjajno šutira, ali Marić fenomenalno brani!

Sijevnuo je odličan kontranapad Zrinjskog u 71. minuti. Bilbija je odigrao za Kožulja, a njegov šut, koji je išao pod samu prečku, vadi Martinez. Naknadno je signaliziran ofsajd.

Nastavljena je nakon toga ofanziva Aston Ville, ali se Zrinjski majstorski branio. u 84. minuti Cash sjajno prolazi i ubacuje, ali lopta prolazi kroz peterac i završava u autu na drugoj strani.

U 88. minuti domaći odigravaju uigranu kombinaciju nakon slobodnjaka, ali ponovo vrhunski reaguje odbrana bh. tima.

U 90. minuti Douglas Luiz šutira majstorski direktno iz kornera, ali Marić odbija loptu s gol–crte.

Pobjedonosni gol za Villu postiže McGinn glavom u 94. minuti, nakon ubačaja s desne strane.

Konferencijska liga, 2. kolo:

Aston Villa – Zrinjski 1:0 (McGinn 90+4’)

Stadion: Villa Park (Birmingem). Gledalaca: 37.327. Sudija: Urs Schnyder (Švicarska).

Aston Villa: E. Martinez, Diego Carlos (od 82. Traore), Konsa, Lenglet, Digne (od 46. Cash), Tielemans, McGinn, Dendoncker (od 46. Douglas Luiz), Zaniolo, Baily, Duran (od 46. Watkins).

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Senić, Radić, Tičinović (od 73. Memija), Čanađija (od 73. Zlomislić), Ivančić (od 62. Kožulj), Hrvanović (od 46. Malekinušić), Ćuže, Bilbija (od 77. Kiš). (SC – TL – Foto. Screenshot))