Kiks Slobode: U finišu imali četiri gola prednosti, a Bugojanci uzeli bod! (Foto)

U susretu 4. kola Premijer lige za rukometaše, u Mejdanu su večeras Sloboda i Iskra iz Bugojna odigrali uzbudljiv susret koji je, na razočarenje domaćih navijača, završen bez pobjednika – 30:30 (15:14).

Igrači trenera Siniše Markote imali su u 56. minuti susreta 4 gola prednosti (30:26), ali su nizom pogrešaka dozvolili gostima da serijom 0-4 dođu do jednog boda.

Tako Sloboda ne samo da nije sprala mrlju nakon visokog poraza u Trebinju, nego je i večeras pokazala dosta propusta u igri, te umjesto “sigurne pobjede”, pokazuje da još sve poluge u ekipi ne funkcionišu kako treba. A primiče se nastup u Evropi!

Iskra je vodila sve do sve do 16. minute, nekoliko puta i dva gola razlike. Sloboda je prvi put povela u 17. minuti golom Ovčine, koji je sedam minuta kasnije zabio i za +3 gola (13:10). Ipak, na poluvrijeme se otišlo s golom prednosti za domaću ekipu – 15:14.

U nastavku je Sloboda lagano povećavala prednost, na krilima serije odbrana Čajića, i u 44. minuti Ovčina je podigao “ljestvicu” na + 4 gola (23:19). Ali, onda ponovo puno rupa u odbrani i tehničkih pogrešaka i gosti serijom 0-4 izjednačuju na 23:23 (48. minuta).

Potom kratki period dobre igre domaći, Bečić pogađa u 51. minuti za 26:24, da bi pet minuta kasnije došli do spomenutih “sigurnih” 30:26.

Tako nisu mislili gosti, iskoristili su nekoliko loše odigranih napada domaćih, izjednačili su 6 sekundi prije kraja iz drugog pokušaja (prvi šut Zukiću je odbranio Čajić, a odbijenu loptu je Zukić uhvatio i smjestio u mrežu).

U posljednjim trenucima Barjaktarović nije pogodio za pobjedu, nego je dosuđen prekršaj za domaće. Bečić je na isteku vremena iz “deveterca” zamalo iznenadio golmana Iskre, ali se rezultat nije promijenio.

Strijelci za Slobodu: Ovčina 6 (1), Barjaktarović, Bečić po 6, Čičkušić 4, Jusić 3, Milkunić 2, Dragičević, Đukić i Buljina po 1 gol.

Za Iskru je Todorović postigao 7, Čekić 6, a Kondić i Janković po 4 gola.

Ostali rezultati 4. kola u kojem su prvi poraz doživjeli Konjuh i Vogošća:

Gradačac – Hercegovina 29:28, Maglaj – Krivaja 32:25, Borac – Vogošća 29:24, Sloga – Konjuh 26:25, Gračanica – Goražde 42:30, Bosna Ekoenergija – Leotar 26:26, Kakanj – Izviđač CO 26:37.

Na tabeli vode Izviđač CO i Leotar po 7 bodova, Gračanica, Vogošća i Konjuh imaju po 6, Iskra i Sloboda po 5, Borac, Gradačac i Krivaja imaju po 4 boda itd. (tl – Foto: D. Zabuš)