Katar 2022: Gana u “šokantnoj” utakmici savladala borbenu Južnu Koreju

Južna Koreja i Gana su odigrali sjajan meč u koje na kraju ipak tim iz Afrike slavio rezultatom 2:3.

Gana je prva stigla u vodstvo na utakmici. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u gužvi u petercu najbolje se snašao Mohammed Salisu koji zabija s tri metra za 1:0.

Desetak minuta poslije Gana je uduplala svoje vodstvo na utakmici. Andre Ayew je sjajno nabacio s lijeve strane, Mohammed Kudus je pobjegao Kim Min-jaeu i glavom spustio loptu u gol za veliko vodstvo Gane.

Potom kreće ofanziva Korejanaca. Lee je sjajno centrirao s lijeve strane, a Gue-Sing Cho lijepo glavom pogodio za 1:2, u 58. minuti.

Samo tri minute poslije Koreja se upotpunosti vraća u utakmicu. Jin-su Kim je na gol aut liniji spasio izgubljenu loptu i zavrtio u peterac gdje Gue-Sing Cho skače preko stopera i glavom zakucava u gol za 2:2.

Gana se ipak nije predala, pa je vodstvo vratila sedam minuta nakon drugog primljenog gola. Amartey je probio lijevu stranu i vratio idealno za Inakija Williamsa koji promašuje loptu, ali ona dolazi do Mohammeda Kudusa koji svojim drugim golom na utakmici vraća Ganu u vodstvo.

Prijetila je Koreja u 75. minuti. Chung je odlično pucao iz slobodnjaka, ali Zigi odbija loptu u korner.

Minut poslije nova dobra prilika za Koreju, odbijena lopta dolazi do Kima s druge strane koji dobro puca, ali Salisu izbija na crti.

Imala je Koreja još nekoliko napada u nastavku, veliku ofanzivu su pravili pred golom Gane ali nisu uspjeli realizirati svoje šanse, tako da je Gana upisala prvu pobjedu na ovogodišnjem SP, sa druge strane ovim porazom Južna Koreja je ostala na posljednjem mjestu grupe sa jednim osvojenim bodom.