Katar 2022: Ekvador nadigrao Nizozemsku, ali je meč završen bez pobjednika

Nizozemska i Ekvador su podijelili bodove u drugom kolu grupe A, rezultat je bio 1:1, a Ekvador je bio mnogo bolji protivnik na što i ukazuje statistika u udarcima 14:2!

Nizozemska je sjajno otvorila meč i povela već u šestoj minuti. Klaasen je pokupio jednu odbijenu loptu i dadao je lijevo za Gakpa, on se namjestio na “slabiju” lijevu nogu i topovskim udarcem sa skoro dvadeseak metara savladao ekvadorskog golmana.

Izjednačio je Ekvador u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je njihov gol poništen radi ofsajd pozicije. Nakon kornera Estupian je žestoko opalio s dvadesetak metara iskosa, ali njegov saigrač koji je bio u ofsjadu ometao je nizozemskog golmana da pravilno reagira na prizemni šut, pa je sudija poništio gol.

Ipak nakon samo pet minuta u nastavku Ekvador je izjednačio golom Valencije. Ekvadorci su oduzeli loptu visokim presingom i ona je stigla do Estupiana na lijevom krilu. On je šutirao iskosa, a nakon obrane Nopperta na loptu je natrčao Valencija koji ju posprema u gol. Ovo je bio treći gol Ennera Valencije na turniru.

Mogao je Ekvador i povesti. Gonzalo Plata je u 69. minuti primio odbijenu loptu i pucao po golu, ali je pogodio prečku.

Enner Valencia je doživio povredu u 90. minuti utakmice, te je iznesen na nosilima sa terene. Bila bi to velika šteta ako kapiten Ekvadora ne bi mogao nastaviti Svjetsko prvenstvo.