Katar 2022: Domaćin poražen od Senegala i prva reprezentacija bez šansi za drugi krug

Reprezentativci Katara doživjeli su i drugi poraz na Svjetskom prvenstvu u kojem su oni domaćini. Ovaj put bolji od njih je bio Senegal, te su tako ostali vez ikakvih šansi za prolaz u naredni krug takmičenja.

Katar je malo bolje otvorio utakmicu, igrali su dobro rastrčano kreirali nešto, ali je ipak Senegal taj koji je imao prave prilike na utakmici.

Katar je u 34. minuti tražio penal. Nakon kontre Katara, dupli pas je Afif odigrao i ušao u 16 metara Senegala i nakon kontakta sa stoperom je pao, a sudija je samo odmahnuo glavom.

Senegal je od 41. miute vodio sa 0:1. Boulaye Dia je zabio nakon greške obrane Katara. Stoper domaćina je loše očisto, lopta je došla na nogu Dije koji precizno pogađa.

Već na samom otvaranju drugog poluvremana, novi šok za Katar. Senegal je izveo korner, a Famara Diedhiou je krasno zabio glavom.

Prvu ozbiljniju šansu Katar je imao u 54. minuti, kada je Afif je ubacio iz prekida, a nakon gužve odbrana Senegala je otklonila opasnost.

Edouard Mendy fantastično brani udarac glavom prema lijevoj stativi koji je uputio Ismaeel Mohammad u 68.minuti nakon ubačaja sa strane. Nevjerojatna obrana golmana Chelseaja.

Pet minuta poslije nova dobra šansa za Katar. Boualem Khoukhi je ubacio na drugu stativu, tamo je Pedro poslao loptu u pet metara, a nakon odbijanja od Mendyja se lopta sretno odbila u korner.

Uljuljani Senegal dopustio Kataru da stvara mnogo prilika, a onda su uspjeli da postignu gol. Nakon ubačaja sa lijeve strane Muntari je bio najvisočiji i zatresao je mrežu Mendyja.

Bamba Dieng je zabio u 84. minuti nakon divne asistencije saigrača. Šut mu nije bio jak i išao je po sredini gola, ali golman svejedno nije uspio to obraniti.