Karatisti Slobode na TK Openu osvojili 12 medalja od kojih dvije zlatne!

U generalnom plasmanu najuspješniji klubovi su pored domaćina KBS Tuzla bili: Beogradski karate savez, Karate klub „Specijal“ Goražde i Karte klub „Champion“ Ilidža
Karate_TK Open_sloboda
(Karate TK Open okupio je više od 500 takmičara iz 42 kluba četiri države – Foto: Ilustracija, FB)

Karatisti Kluba “Sloboda” Tuzla na tradicionalnom 26. međunarodnom turniru “TK Open” nastupili su sa 15 takmičara, uglavnom mlađih kategorija, a osvojili su 12 medalja.

Na turniru je učešće uzelo više od 500 takmičara iz četiri države.

“Većina naših takmičara na ovom turniru dolazi iz početničkih grupa Kluba, a svakako nas raduje činjenica da smo u kategoriji neslužbenih kategorija zauzeli visoko 3. mjesto u konačnom plasmanu”, saopćeno je iz KK Sloboda.

Zlatne medalje su osvojili: Tarik Jusufović i Mak Đulović.

Srebrom su se okitili: Ammar Suljić i Danis Divjak.

Bronzane medalje su osvojili: Jakov Pavlović, Bekr Golić, Merjem Golić, Melika Delibegović, Mrjema Mehidić, Adis Džanić, Bakir Jusufović i Tarik Mukić.

Takmičare Slobode na ovom prvenstvu su vodili treneri Dževada Kišić i Mirza Salković, saopćeno je iz Kluba.

Inače, TK Open se u povodu Dana nezavisnosti BiH održava u kontinuitetu 26 godina.

U generalnom plasmanu najuspješniji klubovi su pored domaćina KBS Tuzla bili:

1.Beogradski karate savez
2.Karate klub „Specijal“ Goražde
3.Karte klub „Champion“ Ilidža

Najuspješnija takmičarka turnira je Iman Hamzić KBS „Tuzla“, a takmičar Hamza Hamzić KBS „Tuzla“.

U revijalnom dijelu, za novčane nagrade, održan je Memorijal „Fuad Hadžiabdić Fudo“ gdje su nastupili najkvalitetniji seniori.

U ženskoj konkurenciji pobjednica je Amina Fejzić KBS „Tuzla“, drugoplasirana je Mirnesa Abdić KK „Vitez“ dok su treće mjesto osvojile Maša Stepančić Beogradski karate savez i Emina Šaćirbegović „Zrinjski“ Mostar.

U muškoj konkurenciji prvo mjesto je osvojio Miloš Šimić „Šampioni“ Bijeljina, drugoplanisari Faris Sinanović KBS „Tuzla“ dok su trećeplasirani Aleksandar Novicki „Šampioni“ Bijeljina i Petar Orladić Beogradski karate savez, saopštemno je na FB stranici KBS Tuzla, organizatora TK Opena. (tzl)